FB
Kupuj z FaniMani Fundacja "Ulica Swoje Wie" - Strona główna

Fundacja zotała założona przez panią Joannę Kwiatkowską która urodziła się w Boguszowie-Gorcach i z tym miastem - jak sama mówi - związana była od zawsze: "Tutaj się wychowałam i chodziłam do szkoły. Wyszłam za mąż i urodziłam syna a potem córkę. Nadal mieszkam w Boguszowie-Gorcach i wychowujemy z mężem nastoletnią córkę. Dorosły syn mieszka osobno. Dlatego znam dobrze problemy tego miasta oraz mieszkającej tutaj młodzieży i dzieci.
Gdy obejrzałam widowisko teatralno - muzyczne, w którym występowała moja córka, zrozumiałam, że chcę pomagać innym i że założę Fundację. Spektakl nosił nazwę "Ulica Swoje Wie" i taką też nazwę nadałam Fundacji."

Fundacja „Ulica Swoje Wie” została założona w lutym 2014 roku. Działalność Fundacja realizuje na terenie Boguszowa-Gorc oraz na terenie Polski i poza jego granicami w ramach współpracy międzynarodowej. Celem Fundacji jest: udzielanie szeroko rozumianej pomocy dzieciom i młodzieży z Boguszowa-Gorc i okolic. Dzisiejsze nastolatki codziennie muszą zmagać się z coraz większą ilością problemów. Brak tolerancji i zrozumienia ze strony rówieśników, brak zainteresowań i swoich życiowych pasji, niska samoocena oraz nieustająca presja otoczenia, narkotyki i alkohol to tylko niektóre z problemów, z którymi muszą dać sobie rade.

Jeśli ich sprawy pozostaną nierozwiązane, mogą doprowadzić do tragedii.

Celem działalności Fundacji „Ulica Swoje Wie” jest:

Fundacja również ma za zadanie:

Dlatego też logo Fundacji stanowi znak drogowy oznaczający drogę z pierwszeństwem przejazdu - bo prawda jest taka, że rozpędzonych marzeń nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać.

Od roku 2017 prezesem fundacji jest Pan Piotr Kirklewski, wieloletni działacz społeczny, pasjonat, miłośnik Boguszowa-Gorce, który swoją pasją do gór, do muzyki i do pomocy innym zaraża innych.


Wiceprezesem, została natomiast pani Jagoda Pernal, która od lat prowadzi klub dla dzieci w Boguszowie, jej pasja udziela się szczególnie młodym dziewczynom. Razem tworzą, na prawdę zgraną paczkę i robią różne - pozytywnie zwariowane rzeczy. Jest również wielu wolontariuszy i darczyńców, którzy angażują się w naszą pracę, pomagając między innymi przez wsparcie finansowe, ale również pyrzyjeżdżając z innych części Polski czy nawet z zagranicy by inspirować nowe pokolenie do dokonywania pozytywnych wyborów.

Dlatego też logo Fundacji stanowi znak drogowy oznaczający drogę z pierwszeństwem przejazdu - bo prawda jest taka, że rozpędzonych marzeń nikt i nic nie jest w stanie zatrzymać.

 


Statut Fundacji "Ulica Swoje Wie":

    Pobierz / przeczytaj statut Fundacji - tekst jednolity z dnia 15.09.2015 r.

 


Sprawozdania Fundacji "Ulica Swoje Wie":

   Przeczytaj sprawozdanie merytoryczne za 2015 rok

   Przeczytaj sprawozdanie merytoryczne za 2014 rok